Р – Режим. Важливість сну

Р – Режим. Важливість сну

Що таке режим і чому він такий важливий?🤔

Одним із найважливіших частин режиму є сон 😴, а вже потім – харчування🤤 і тренування🏃‍♂️🏃‍♀️ Цей пост присвячений головній частині режиму, а саме – ВІДПОЧИНКУ 💤 Режим – це перш за все дисципліна. Правильно розрахований період активності та відпочинку. Режим –  це все! Ваше тіло має знати, коли лягати спати і в скільки потрібно прокинутися, тому слідкуйте за тим, щоб робити це завжди в один і той же час. Правильний режим сну допоможе вам в досягненні будь-яких цілей, не тільки спортивних. Від сну залежить: зовнішній вигляд, активність, настрій, розумова діяльність і звісно – здоров’я. Для тих, хто веде активний спосіб життя, сон ще в декілька разів цінніший. Що відбувається з тілом тих, хто спить менше середньої норми, але знаходить час на тренування? 1. Сповільнюється відновлення тканин. • Робота над ідеальною фігурою і активне навантаження м’язів, це тільки перший етап. Другий етап – відновлення тканин, яке відбувається саме під час сну. 2. Без достатнього сну м’язи виснажуються. • При постійному недосипанні тренування малоефективні. Падає тонус м’язів і навантаження не приносять результатів. 3. З’являється емоційна втома • Відпадає бажання будь що робити, звична робота здається важкою працею, сповільнюються всі процеси нервової системи. Це означає, що в першу чергу страждає розумова діяльність і реакція, чого краще не допускати. 4. Сповільнюється метаболізм • Для тих, хто худне варто знати, що при недосипанні метаболізм сповільнюються на 30%, що може призвести до серйозних проблем з фігурою. Організм знаходиться в постійному стресі і не в змозі засвоювати всі корисні речовини з раціону. Отже спорт віднімає більше сил, ніж будь що інше.

Скільки необхідно спати, щоб повністю відновлюватись?

Біотритми – річ суто індивідуальна, але статистика показує, що оптимальний час сну з 22:00 до 7:00. Якщо вам необхідно менше для того, щоб виспатися, краще лягти раніше і встати раніше. Сон до опівночі називають сном краси і він більш цінніший ніж ранковий.

Обставини, які можуть впливати на сон.

• Частіше всього спати заважають стреси. Причиною безсоння стають накопичені хвилювання. В такому випадку необхідно піклуватися і про свій психологічний стан – 10 хвилин медитації допомагають з цим впоратися. • Температурний режим і свіже повітря також важливі. В душній чи холодній кімнаті сон буде поганим. • Важка їжа на ніч нікому не дасть виспатися, так як процес перетравлення віднімає енергію і не дає поринути в глибокий сон. Намагайтеся не їсти нічого важкого за декілька годин до сну.   ПОДІЛІТЬСЯ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗІ СВОЇМИ ДРУЗЯМИ, ЩОБ БІЛЬШЕ ЛЮДЕЙ ДІЗНАЛИСЬ ПРО ВАЖЛИВІСТЬ ЗДОРОВОГО СНУ✅ P.S. Цінуйте свій організм і давайте йому достатньо часу для відпочинку 😉

Не зволікай, записуйся