У весняний сезон нікуди не подітися від різних вірусних захворювань. Звичайно, я всією душею за “загартовуємося і не хворіємо”, але ось наприклад дуже загартовані діти, які в тонкій кофтині 6 разів на тиждень ганяють по вулиці восени, ПОСТІЙНО приносять якусь заразу😬 і я хочу розповісти, як чинити з тренуваннями і харчуванням під час ГРВІ/ГРЗ.
👇👇👇 Спочатку про тренування:
🔷️ За наявності запального процесу (гайморит, тонзиліт, ангіна, зубний біль, і т.д.) в організмі знаходяться мікроби.
🔷️ Мікроби з лімфою потрапляють до лімфовузлів, які виконують роль фільтра, в них починається боротьба лейкоцитів з мікробами. Так створюється бар’єр для розповсюдження мікробів по всьому організму.
🔷️У стані спокою за хвилину об’єм крові, який прокачується через серце, складає 5-6 л/хв. Під час фізичних навантажень об’єм крові, що прокачується за хвилину, зростає до 15-20 л у нетренованих людей і до 30-35 л у спортсменів.
🔷️ Відповідно, мікроби з таким пришвидшеним кровотоком розносяться по всьому організму і можуть дати ускладнення на різних органах.
🔷️ Тому краще навіть за незначної застуди кілька днів не займатися. А вже при грипі чи ангіні займатися категорично не можна, дуже часто це дає ускладнення на серце, легені та нирки.
Тепер про харчування:
🔷️ Під час будь-якої хвороби потрібно слухати свій організм.
🔷️ Якщо їсти не хочеться, не треба себе змушувати.
🔷️ Якщо через хворобу хочеться самостійно з’їсти цілий торт – не вірте😆. Просто організм намагається отримати якусь радість в такій нерадісній ситуації.
🔷️ Переходити на незвичне харчування або створювати дефіцит калорій для схуднення у цей час не потрібно. Організм і так знаходиться в режимі стресу. І додатковий стрес не дасть потрібного результату, а може тільки все погіршити.
Піклуйтесь про здоровя своїх дітей, та не забувайте про власний імунітет.
Вітамін D3, омега-3 – must have у вашому раціоні.